PREZENTACJA  

15.09.2018 (sobota) ul. Zachodnia 2, Wrocław o godz.10.00

„NOWATORSKIEJ  METODY NAUCZANIA GRY NA FORTEPIANIE, ŚWIADOMEGO CZYTANIA NUT ORAZ MYŚLENIA  MUZYCZNEGO  DZIECI  OD 4 ROKU ŻYCIA” 

   Problem nauczania dzieci gry na fortepianie istnieje tak długo, jak istnieje pedagogika muzyczna, a współczesna rzeczywistość stawia przed nauczycielem  coraz większe wymagania w poszukiwaniu nowych form nauczania, sięga do coraz młodszych wiekowo uczniów. 

       Rola pierwszego nauczyciela jest niezmiernie ważna, jeśli nie decydująca, bo on wprowadza swojego ucznia w świat muzyki, uczy rozumienia jej języka, odkrywa talenty, zakłada  fundamenty wiedzy. 

Metoda opracowana przez Ludmiłę Bas, absolwentkę Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie, pedagoga z wieloletnią praktyką, założycielkę prywatnej szkoły muzycznej oraz Centrum Wczesnego Rozwoju Muzycznego  przeznaczona jest do pracy z dziećmi już od 4 roku życia. 

       Metoda prezentuję  artystyczną, twórczą, pedagogikę, opartą na  różnorodnych formach zajęć i zabaw,  celem których jest nie tylko opanowanie podstaw gry na fortepianie, ale również  rozwój  oraz  kształtowanie cech, niezbędnych do dalszego profesjonalnego nauczania w szkołach muzycznych. 

       Program nauki gry na pianinie  zawarty jest w 3 podręcznikach “Kolorowanki na fortepian” oraz zeszytach uzupełniających “Muzyczny plac zabaw”, “Zabawy rytmiczne”  i “Rytmika”, a materiał jest oparty  na zasadach mnemotechniki i opracowany w taki sposób, by dziecko mogło w krótkim czasie go opanować i czerpać radość z wykonanej pracy.

Program warsztatów

Prezentacja nowatorskiej metody nauczania gry na fortepianie, świadomego czytania nut i myślenia muzycznego dzieci od 4 roku życia Ludmiły Bas:

1. Cele i zadania wczesnego nauczania gry na fortepianie

2. Realizacja postawionych celów.

3. Formy zajęć na lekcjach.

4. Prezentacja podręczników i praca z nimi 

5. Pokaz przykładowych  lekcji.

Książka „Metodyka…” dla nauczycieli w cenie warsztatów.

Podręczniki i nuty autorstwa Ludmiły Bas – do nabycia.    

Przewidywalny czas trwania 4 godz.

Koszt: 130 zł./ osoba.

Zgłoszenia telefoniczne.

Tel. kontaktowy- 507 057 317 e- mail: szkola@ludmilabas.pl

Nasz numer konta: 87 1050 1722 1000 0090 6939 5557

Tytuł wpłaty: imię i nazwisko Uczestnika, warsztaty muzyczne Ludmiły Bas

                                          ZAPRASZAMY SERDECZNIE!