Autorska Szkoła Pianistyczna Ludmiły Bas – jedna ze szkół we Wrocławiu, ciesząca się pozytywną opinią swoich uczniów. Przeprowadzane lekcje nauki gry na pianinie we Wrocławiu to połączenie indywidualnego podejścia, kreatywności, zróżnicowanych materiałów oraz zamiłowania, z jakim pani Ludmiła Bas codziennie wykonuje swoją pracę. Kurs gry na pianinie we Wrocławiu wyróżnia się wśród innych szkół nowatorską metodą nauczania wypracowywaną od 2009 roku.


Nauka gry na pianinie dla dzieci we Wrocławiu

Uważa się, że dzieci w wieku od 4 do 5 lat najlepiej przyswajają wiedzę. Jest to najbardziej sprzyjający okres dla zapoznania się z podstawowymi obowiązkami domowymi, poznawania języków obcych, a również naukę gry na pianinie we Wrocławiu. Szkoła Ludmiły Bas zapewnia podręczniki dostosowane do dzieci, by ułatwić i urozmaicić im lekcje gry na pianinie. Oprócz tego podczas zajęć organizowane są różnorodne twórcze zabawy, które rozwijają muzyczne zdolności dzieci. Wybieramy kreatywną pedagogikę, którą bardzo polubili najmłodsi uczniowie Autorskiej Szkoły Pianistycznej Ludmiły Bas. 

nutki do nauki gry na pianinie
dziewczynka gra i przyciska klawisze pianina

Lekcje pianina we oznaczają:

 • ćwiczenie pamięci i koordynacji ruchowej,
 • ćwiczenie słuchu i umiejętności śpiewu,
 • większą zdolność do koncentracji oraz uczenia się,
 • kształtowanie cierpliwości oraz systematyczności,
 • wiara w swoje możliwości,
 • poprawa humoru – codzienna przyjemność w postaci hobby.

Nauka gry na pianinie dla dorosłych

Lekcje pianina we Wrocławiu spełniają marzenia i pomagają odkryć pasję do muzyki nawet w starszym wieku. Kurs w szkole Ludmiły Bas nadaje się dla osób, które kiedyś grały i chcą wrócić do muzyki, ale również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z instrumentem.

 

pianino nauka gry we Wrocławiu

Zalety nauki gry na pianinie dla osób dorosłych:

 • sposób na odprężenie,
 • redukcja stresu,
 • ćwiczenie mózgu oraz pamięci,
 • wzmacnianie nawyku samodyscypliny,
 • opanowanie dodatkowej umiejętności.

Nawet samo słuchanie muzyki pozwala rozładować napięcie. Natomiast nauka gry na pianinie dodatkowo daje satysfakcję. Dla osób dorosłych jest to jeden z najlepszych sposobów na odnalezienie wewnętrznego spokoju po ciężkim dniu w pracy oraz uwolnienie emocji poprzez melodię.

Lekcje pianina Wrocław – jak odbywają się zajęcia?

Forma zajęć zależy od wieku osoby. Dla dzieci w wieku 4-6 lat szkoła oferuje:

 • jednoosobowe 30-minutowe lekcje gry na pianinie, które pomagają skupić się na indywidualnych predyspozycjach muzycznych i zbudować przyjacielskie relacje nauczyciela z uczniem opierające się na zaufaniu.
 • 45-minutowe zajęcia grupowe, podczas których uczniowie zajmują się rytmiką, kształceniem słuchu, śpiewem oraz warsztatem teatralnym.

Kurs gry na pianinie we Wrocławiu składa się z trzech form zajęć:

 1. Ruchowo-muzycznych gier i zabaw wprowadzających do świata muzyki,
 2. Uczenia się podstawowych elementów technicznych w trakcie lekcji gry na pianinie.
 3. Praktycznego wykonania utworów muzycznych włącznie z analizą treści oraz budowy melodii.

W przypadku zajęć dla osób dorosłych indywidualne lekcje gry na pianinie we Wrocławiu trwają 45 minut. W programie uwzględniona została również teoria muzyki.

Zapisy na kurs gry na pianinie Wrocław

Jeżeli jesteś zainteresowany nauką  gry na pianinie lub chcesz zgłosić do naszej Autorskiej Szkoły Pianistycznej swoje dziecko – zapraszamy do kontaktu!

Takie informacje jak plan zajęć, cennik oraz terminy przyjęć poznasz podczas rozmowy telefonicznej. Możesz także do nas napisać przez formularz kontaktowy. 

Naukę gry na pianinie we Wrocławiu można zacząć w każdym wieku. Świat pięknej muzyki czeka na Ciebie!