Witamy w Autorskiej Szkole Pianistycznej Ludmiły Bas

Kiedy powstała

Autorska Szkoła Pianistyczna Ludmiły Bas powstała w 2009 roku w Nowym Sączu. Założycielką szkoły jest absolwentka Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie, muzyk z wieloletnią praktyką pedagogiczną, kompozytor z zamiłowania, autor „Nowatorskiej metody gry na fortepianie, świadomego czytania nut oraz myślenia muzycznego dzieci od 4 roku życia” oraz muzyki fortepianowej i wokalnej dla dzieci.

Program nauczania

Program nauczania opiera się na autorskich metodach i autorskich podręcznikach, lecz
nie odbiega od 6-letniego programu państwowej szkoły muzycznej I stopnia, co pozwala absolwentom kontynuować naukę w szkołach II stopnia.
Edukację muzyczną w naszej szkole dzieci rozpoczynają w wieku 4-5 lat, dlatego okres przedszkolny trwa 2 lata i szkoła ma dwie „zerówki”: „0 mł.” ( 4-5 latki) oraz „0 st.”(5-6 latki). Zajęcia nauki przy fortepianie są indywidualne dla wszystkich dzieci. Obowiązkowymi lekcjami są grupowe zajęcia z rytmiki ( młodsze klasy), kształcenia słuchu i audycji muzycznych (starsze klasy). Od 6 roku życia dzieci biorą udział również w zajęciach teatru muzycznego.

Teatr muzyczny

Teatr muzyczny jest wspaniałym środowiskiem dla rozwoju małych artystów. Dzieci zanurzają się w zaczarowany świat teatru ze śpiewem, tańcem, grą aktorską. Udział w zajęciach teatralnych rozwija pewność siebie, artyzm, kreatywność, dobry gust i obycie, co wpływa nie tylko na jakość wykonywanej na instrumencie muzyki, ale na pozycję życiową w przyszłości.
W 2014 roku została nagrana płyta „Pastorałki z Nowego Sącza” ( słowa J. Babiarz, muz. L. Bas), w 2016 roku na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu odbyła się premiera opery dziecięcej „Calineczka” ( libretto i muzyka L.Bas), a w 2018 roku premierę autorskiej bajeczki muzycznej pod tytułem „ Kołobok, bajka o okrągłym chlebku” przygotowali sześciolatki z klasy „0 st.”

Koncerty, konkursy

Szkoła organizuje wiele koncertów tematycznych i kostiumowych, w których uczestniczą wszystkie dzieci, niezależnie od wieku.
Uczniowie chętnie biorą udział w różnego rodzaju festiwalach, koncertach oraz konkursach instrumentalnych a także teatralnych, zawsze zdobywając wyróżnienia.

ZOBACZ NASZE FILMY