Fortepian – jeden z najłatwiej rozpoznawalnych oraz najbardziej popularnych instrumentów muzycznych. Składa się z 88 lub 97 klawiszy oraz 243 strun. W porównaniu do budowy innych powszechnie stosowanych instrumentów – fortepian jest większy i cięższy. Jednak już od pierwszego dźwięku rozkochuje w sobie nawet najbardziej opornych. Jeżeli Twoim marzeniem jest nauczyć się grać na fortepianie lub pianinie we Wrocławiu – zapraszamy do Autorskiej Szkoły Pianistycznej Ludmiły Bas.


Gdzie najlepiej uczyć się grać na pianinie we Wrocławiu?

Żeby jak najszybciej nauczyć się grać na pianie we Wrocławiu, warto wybrać miejsce zakochane w świecie muzyki i nut. Na atmosferę pełną dźwięków można liczyć w Autorskiej Szkole Pianistycznej Ludmiły Bas. Szkoła istnieje na rynku od 2009 roku i od tej pory pomogła wielu dorosłym i dzieciom odnaleźć inspirację oraz zamiłowanie muzyczne. Założycielka szkoły wypracowała własną, nowatorską metodę uczenia dzieci już od czwartego roku życia, która cieszy się popularnością w całym kraju.

Wczesne nauczanie gry na pianinie – jest niepowtarzalną okazją, by dostrzec najlepsze strony każdego ucznia, pozwolić mu rozwijać się naturalnie i czerpać radość z muzyki. Oprócz zajęć indywidualnych z instrumentem uczniowie biorą udział w zajęciach grupowych z rytmiki, kształcenia słuchu i audycji muzycznych. Dla rozwoju małych artystów w naszej  szkoły działa również teatr muzyczny, co tworzy najbardziej przyjazne warunki dla rozwoju zdolności muzycznych i artystycznych.

 

pisanie nutek do gryKurs gry na fortepianie dla dzieci i dorosłych we Wrocławskiej szkole

W szkole Ludmiły Bas odbywają się lekcje gry na fortepianie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla naszych uczniów proponujemy zajęcia indywidualne oraz grupowe, podczas których uczymy teorii muzyki, poczucia rytmu, kształcimy słuch i pobudzamy kreatywność. Do każdego ucznia, niezależnie od wieku czy zdolności dopasowujemy indywidualny tryb zajęć oraz program nauki gry na fortepianie we Wrocławiu. 

W klasie “0” (dzieci w wieku od 4 do 6 lat) stawiamy na kreatywną pedagogikę za pomocą gier i zabaw, takich jak: 

 • nutki kolorowanki,
 • układanki,
 • naklejki,
 • podręczniki dla najmłodszych i inne.
chłopiec gra na fortepianie
koncert po nauce w szkole pianistycznej

Indywidualne lekcje gry na fortepianie Wrocław

Indywidualne zajęcia w autorskiej szkole Ludmiły Bas odbywają się 2 razy w tygodniu po 30 minut. Podczas zajęć panuje przyjazna atmosfera, która pomaga w pełni poświęcić się muzyce. Dzięki temu dzieci z chęcią wracają na naukę gry na fortepianie we Wrocławiu. Nowatorska metoda nauczania wypracowana przez założycielkę szkoły mieści w sobie miłość, doświadczenie oraz pasję. Są to najważniejsze składniki niezbędne do skutecznej, ale i przyjemnej nauki podstaw gry na fortepianie (pianinie). Podczas indywidualnych zajęć Pani Ludmiła Bas uczy dzieci dzielić się swoimi emocjami przez dźwięki, a muzykę określa jako “najlepszą przyjaciółkę”, której można powierzyć wszystkie smutki, radości i tajemnice.


Jakie korzyści dają lekcje i nauka gry na pianinie we Wrocławiu z Ludmiłą Bas?

Nauka gry na instrumencie muzycznym daje dużo korzyści zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Niektóre z nich to:

 1. Poprawa koordynacji ciała – nauka gry na takim instrumencie jak fortepian wymaga rozwiniętej sprawności manualnej oraz umiejętności wykonywania różnych czynności jednocześnie (np. czytanie nut oraz granie na klawiszach).
 2. Lepsza pamięć i koncentracja – lekcje gry na fortepianie rozwijają zdolności myślenia oraz uczą skupienia.
 3. Myślenie strukturalne, które prowadzi na wyżyny informatyki.
 4. Rozwijanie zdolności matematycznych oraz językowych.
 5. Odprężenie, redukcja stresu – nie tylko muzyka, ale również proces jej powstania bardzo pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy.
 6. Pobudzenie kreatywnego myślenia i wrażliwości – poszerza zdolności artystycznego myślenia oraz powoduje zamiłowanie do sztuki.
 7. Wzmocnienie cierpliwości, wytrwałości, systematyczności oraz odpowiedzialności – każda osoba podczas zajęć umuzykalniających zdobędzie te cechy, ponieważ nauka gry na fortepianie wymaga dużo czasu i poświęcenia, a każdy popis  – odwagi i wiary w swoje możliwości.