Oferta edukacyjna

Niepubliczna Prywatna "Autorska Szkoła Muzyczna Ludmiły Bas" I stopnia przygotowuje do dalszego kształcenia muzycznego w szkołach muzycznych II stopnia i liceach w zakresie gry na instrumentach i wiedzy teoretycznej według autorskich metod nauczania.

Program szkoły I stopnia jest realizowany w trybie 6-letnim lub 4-letnim uzależnionym od wieku i stopnia zaangażowania ucznia, z możliwością kontynuacji kształcenia indywidualnego według programów szkoły muzycznej II stopnia.

W ofercie mamy również przedszkole muzyczne, prowadzone dla dzieci od 4-roku życia, które ma na celu przygotowanie dzieci do kontynuacji edukacji muzycznej w szkołach I stopnia.

Zajęcia przedszkola muzycznego odbywają się 4 razy w tygodniu i obejmują logorytmikę 2 razy w tygodniu po 45 min. oraz idywidualne zjęcia gry na fortepianie 2 razy w tydodniu po 30 min.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w godzinach popołudniowych oraz w soboty. Są to lekcje indywidualne z nauki gry na fortepianie oraz lekcje zbiorowe z rytmiki, chóru, kształcenia słuchu, audycji muzycznych. Programy wszystkich przedmiotów są zgodne z programami Szkół Państwowych.

Rekrutacja do szkoły odbywa się od czerwca do września, lecz w szczególnie uzasadnionych przypadkach może trwać przez cały rok. Podstawą przyjęcia do szkoły jest wstępne przesłuchanie, które ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata.

UWAGA! Szkoła nie stawia limitu wiekowego dla osób zainteresowanych nauką.