Zabawy rytmiczne

Zabawy rytmiczne

Zeszyt jest przeznaczony do wprowadzenia małego ucznia w świat wartości nut i pauz oraz ich organizacji metro-rytmicznej w muzyce wtedy. Wiersze, rysunki i zabawy, zamieszczone w zeszycie mają na celu ułatwić i uatrakcyjnić wprowadzenie wiedzy teoretycznej o dźwiękach różnej długości trwania, pomóc przyswoić pojęcia "wartość nuty", "takt", "miara". Karteczki, znajdujące się w załączniku służą do porównania długości trwania dźwięków w ruchu muzycznym, a zarazem do układania różnych wzorów taktów. Porównując takt z mieszkaniem dla nut, dziecko bez trudu zrozumie pojęcie "metrum", a przy pomocy karteczek, ułoży takty dwu-, trzy- lub czteromiarowe.

Karteczki są materiałem pomocniczym i w lekcjach przy instrumencie. Wprowadzać je należy przy pracy nad utworkami (zadania są umieszczone w III cz. KOLOROWANEK NA FORTEPIAN), należy je wyciąć i przechowywać w kopercie na końcu zeszytu.

Zeszyt jest uzupełniającym elementem do "KOLOROWANEK NA FORTEPIAN"

Żeby kupić podręcznik kliknij tutaj

Rytmika cz. 1

Rytmika cz. 1

Jest to pierwszy zeszyt ćwiczeń dla uczniów I klasy Szkoły Muzycznej, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Biorąc pod uwagę psychologię i emocjonalne przygotowanie 6-latka, cały zakres obowiązującego programu z rytmiki i kształcenia słuchu dla I klasy został opracowany i rozłożony w 3 zeszytach. Format zeszytów jest mniejszy i wygodniejszy dla 6-latka, natomiast w środku są duże pięciolinie, duże nuty, strony przejrzyste, wszystkie zadania oparte na elementach zabawy. Każdy zeszyt zawiera załącznik do wycinania i układania wzorów rytmicznych, wspomagających i ułatwiających proces nauczania.

W pierwszym zeszycie zawarte zadania z kaligrafii nut razkreślnej oktawy, klucza wiolinowego, wartości nut i pauz od całej nuty do ćwierćnuty oraz wzory rytmiczne na 2, 3 i 4.

Żeby kupić podręcznik kliknij tutaj

Rytmika cz. 2

Rytmika cz. 2

Jest to drugi zeszyt ćwiczeń dla uczniów I klasy Szkoły Muzycznej, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Biorąc pod uwagę psychologię i emocjonalne przygotowanie 6-latka, cały zakres obowiązującego programu z rytmiki i kształcenia słuchu dla I klasy został opracowany i rozłożony w 3 zeszytach. Format zeszytów jest mniejszy i wygodniejszy dla 6-latka, natomiast w środku są duże pięciolinie, duże nuty, strony przejrzyste, wszystkie zadania oparte na elementach zabawy. Każdy zeszyt zawiera załącznik do wycinania i układania wzorów rytmicznych, wspomagających i ułatwiających proces nauczania.

W drugim zeszycie zawarte zadania do przyswojenie stopni gamy, alteracji dźwięków ( krzyżyki i bemole), organizacji taktów z ósemkami i ćwierćnutą z kropka, zadania z kaligrafii nut , ćwiczenia rytmiczne i wiele zabaw.

Żeby kupić podręcznik kliknij tutaj

Etiudy Na Fortepian

Etiudy Na Fortepian

Jest to zbiór, zawierający 29 łatwych etiud na różnego rodzaju techniki pianistyczne (np. artykulacja i dynamika, podwójne nuty, akordy, biegłość lewej ręki, szybkie podkładanie 1-go palca i inne) i przeznaczony dla początkujących pianistów. Etiudy są bardzo melodyjne i łatwe w zapamiętywaniu.

Na wewnętrznej stronie okładki nut jest słowniczek najważniejszych temp muzycznych. Nuty są polecane dla uczniów 1-2 klas szkół muzycznych.

Żeby kupić podręcznik kliknij tutaj

Calineczka

Calineczka

Książka zawiera 15 utworów w łatwym układzie na fortepian i może być stosowana jako dodatkowy materiał edukacyjny w procesie nauczania gry na fortepianie. Pozycja ta stosowana jest z powodzeniem w naszej szkole.

Lista utworów:

 • Skakanka
 • Kanon kwartowy
 • Polka
 • Mazurek
 • Gonitwa
 • Niedźwiadek gra na akordeonie
 • Kołowrotek
 • Kulig
 • Mała fuga
 • Wróbelki
 • Calineczka
 • Motylek
 • Krasnale
 • Ptasie radio
 • Imitacja

Żeby kupić podręcznik kliknij tutaj