Koncert noworoczny

Koncert noworoczny

Noworoczne koncerty na rzecz dzieci potrzebujących pomocy stały się już dobrą tradycją w naszej szkole. Tworzyć dobro i dzielić się nim z bliźnimi - jest najważniejszym celem prawdziwego artysty. Nasi uczniowie w tym roku znowu to udowodnili.

Bardzo emocjonalnie przygotowali się do wydarzenia. Wszyscy włożyli dużo pracy, by 15 stycznia 2014 w MCK Sokół, jak najpiękniej wybrzmiał wybrany repertuar koncertowy. Uczniowie dostali zasłużone brawa od licznie zgromadzonej publiczności. Debiutanci: Kacper i Ignacy Kogutowie, Ewunia Lechowicz, Lenka Janik, Gabrysia Salamon pięknie zaprezentowali się na scenie, a najmłodsza, 3 letnia Klara zrobiła furorę i zagrała na bis "Kotki dwa".

Dzieci zbierały też pieniążki w swoich szkołach, przejęte losem Szymona, którego czeka operacja serca.

Nowym doświadczeniem dla naszych uczniów było prapremierowe wykonanie "Pastorałek z Nowego Sącza"/muz. L. Bas sł J .Babiarza/ wspólnie ze sławnym chórem Scherzo pod dyrekcja Dra Andrzeja Citaka. Połączenie chórów okazało sie świetnym pomysłem, wykonanie było bardzo udane. Niejedna osoba na sali nie kryła wzruszenia, a wszyscy nucili z chórem i próbowali śpiewać nieznane dotąd słowa... Nie obyło się bez bisów. Bisowały dzieci i publiczność.

Jesteśmy szczęśliwi, że efekty naszych starań pomogą Szymonowi wrócić do zdrowia.

Marta Klaczak