Barwy jesieni

Barwy jesieni     Tym koncertem  dla rodziców nasza szkoła rozpoczyna szereg popisów, zaplanowanych  na rok szkolny 2012-2013 r.
    Różnobarwne jak jesienny pejzaż utwory o odmiennych charakterach i stylach zabrzmiały ze szkolnej sceny tym wieczorem.  Uczniowie  wykonali utwory na skrzypce i fortepian z różnych epok, między innymi  Menuety L. Mozarta i W. Mozarta ( M. Szczerba i K. Tochowicz), Sonatiny F. Kuhlau i D. Steinbelta (A. Szkaradek i W. Mróz)), Taniec niemiecki  L. van Beethovena (M.Kałyniuk), Babę Jagę, Walc i Starodawną francuską piosenkę  P. Czajkowskiego ( J. Węgrzynek, K.Czop i M. Wnęk), Bajeczkę i Marsz  S. Prokofiewa ( D.Radzik i J. Schneider),Sowizdrzał K.Longchamps- Druszkiewiczowej ( A.Witowski),Utwory A. Gedicke ( A. Buczek i Z. Hasslinger), Zmartwienie L.Bas ( K.Orzeł), Wizję ulotne S. Prokofiewa (M. Baziak), Misia i laleczkę M. Kaczubriny  i Rozmowę D. Kabalewskiego ( W.Michalik i N. Różycka).
    Z niecierpliwością czekali na pierwszy występ swoich pociech rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów. Wśród nich Mateusz Fecko, Julia Smoleń, Adrian Witowski, Michał Jagielski i pięcioletnia Kinga Witowska. Z niepokojem zadawali sobie pytanie: czy się nie wystraszą sceny? czy się nie pomylą? Przecież naukę gry rozpoczęli dopiero dwa miesiące temu!  
    Ale dzieci bardzo dzielnie zaprezentowały swoje osiągnięcia i każdy z  uczniów bardzo starannie wykonał wyćwiczony przez niego utworek. Rodzice byli bardzo dumni ze swoich dzieci, a one  poczuły jak odpowiedzialne i jak radosne jest granie ze sceny dla innych ludzi.
    Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów!

    Ludmiła Bas