Koncert Świąteczny "Dzieci Dzieciom"

Koncert Świąteczny "Dzieci Dzieciom"

„…chodźcie dzieci za mną
tam pod jasną gwiazdą
narodził się Jezus mały
różowiutki cały…”

Dnia 28.12.2011 Sala Reprezentacyjna nowosądeckiego Ratusza „pękała w szwach” podczas Trzeciego Koncertu Świątecznego „Dzieci Dzieciom”, współorganizowany przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Zaproszeni rodzice, babcie, dziadkowie, znajomi, przyjaciele, koledzy i koleżanki przybyli aby posłuchać swoich małych i dużych artystów.

W koncercie wzięli udział uczniowie „Autorskiej Szkoły Pianistycznej Ludmiły Bas”, a gościnnie zaśpiewała kolędy i pastorałki pani Joanna Albrzykowska - Clifford.

W części pierwszej, uczniowie zaprezentowali utwory nie tylko p. Ludmiły Bas ale także „Menuet’, „Murzynek”, Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” czy „Nokturn” znanych kompozytorów m. in. Jana Sebastiana Bacha, Friedricha Kuhlau’a, Michała Ogińskiego czy Fryderyka Chopina. Utwory wykonywane były przez dzieci i młodzież w wieku od 4 – 14 lat zarówno na fortepianie jak i na skrzypcach. Choć repertuar był bardzo trudny to jednak wszyscy w doskonały sposób poradzili sobie z ich wykonaniem. Podczas koncertu wszystkich słuchaczy urzekł występ Magdaleny Szczerby (5 lat)– laureatki 4 miejsca na Ogólnopolskim Konkursie pianistów pt. „Muzyczne spotkanie najmłodszych pianistów” w Sieradzu, a także występ nowych uczniów szkoły m. in. Patrycji Mróz, Mikołaja Wnęk i Ani Klimontowskiej. Mali artyści na wielkiej Sali, przed tak dużą publicznością nie koniecznie pełni odwagi, zechcieli tym razem zagrać ale za to od publiczności dostali gromkie brawa. Ogromne wrażenie zrobiły również dzieci, które zadebiutowały przed publicznością po raz pierwszy przed tak ogromną publicznością m. in.: Natalka Różycka, Kasia Tochowicz, Karol Orzeł, Karol Czop a także uczennice z Teatru Muzycznego śpiewające w chórze „Allegretto” m. in.: Zuzia Ogórek, Ada Kałyniuk, Ola Kawa, Wiktoria Michalik, Zuzia Żelasko.

W przerwie po pierwszej części koncertu zostały zebrane dobrowolne datki przeznaczone na leczenie i rehabilitacje 10 – letniego Kuby, a organizatorem tej akcji było Stowarzyszenie Sursum Corda.

Drugą część rozpoczęła „śpiewająco” p. Joanna Albrzykowska – Clifford, która wykonała pastorałki p. Ludmiły Bas - która napisała muzykę do słów p. Joanna Babiarz. Recital połączony był wspólnym śpiewem przez solistkę oraz dzieci kolędy „Gdy śliczna panna”. Na zakończenie chór „Allegretto” wraz z wszystkimi dziećmi wykonali dwie pastorałki: „Sześć poduszek” oraz „Idą kolędnicy” również do muzyki p. Ludmiły Bas i słów p. Joanny Babiarz pod batutą p. Katarzyny Citak.

„…A w stajence małej,
o północy samej,
Jezus się narodził,
Jezus się narodził…”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.