Prapremiera "Calineczki"

Prapremiera "Calineczki"

Dnia 25 maja br. odbyła się prapremiera opery dziecięcej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Jest to adaptacja „Calineczki” – znanej i lubianej przez dzieci i dorosłych baśni Andersena.

Wydarzenia tego oczekiwano z dużym napięciem, bowiem prace związane z powstawaniem opery, a potem zaprezentowaniem trwały od przeszło roku. Muzyka skomponowana przez panią Ludmiłę Bas zawsze wzbudza pozytywne emocje, jest subtelna, pisana sercem z myślą o dzieciach i dla dzieci.

Sama sztuka zaprezentowana przez uczniów szkoły muzycznej była wzruszająca. W przedstawieniu brały udział dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Mimo tak młodego wieku dały z siebie wszystko – partie solowe duety i partie chórowe były wykonane wzruszająco, a słodki głos Calineczki – Darii Radzik ściskał za serca niejednego.

Oczywiście nie można nie wspomnieć o świetnych strojach i samej scenografii. Wszystko było dopracowane i działało na wyobraźnię. Kwiaty, liście, barwne stroje, wspaniałe nakrycia głowy – poezja barw na tak małej przestrzeni wystarczyła, aby stworzyć magiczny nastrój. Świat malutkiej dziewczynki stworzony z barwnych dekoracji – postacie, które spotyka -muzyka i śpiew - będą jeszcze długo pobrzmiewać w pamięci widzów.

Role wykonywały:

Calineczka – Daria Radzik ( II kl.)
Książe Elfów – Wiktoria Tracz (II kl.)
Ropucha mama – Ada Kałyniuk ( kl. teatr.)
Ropucha syn – Julia Schneider ( II kl.)
Chrabąszcz – Zuzanna Ogórek ( kl. teatr.)
Jaskółka – Aleksandra Kawa ( kl. teatr.)
Myszka – Wiktoria Michalik ( kl. teatr.)
Kret – Karol Czop ( I kl. ml.)
Narrator – Joanna Węgrzynek ( III kl. ml.)
Żabki:
Zofia Hasslinger ( I kl.)
Aleksandra Buczek ( I kl.)
Zuzanna Ogórek ( kl. teatr.)
Rybki:
Magdalena Szczerba ( kl. 0 ml.)
Karol Orzeł ( kl. 0 ml.)
Patrycja Mróz ( kl. 0 st.)
Katarzyna Tochowicz ( kl. 0 st.)
Natalia Różycka ( kl. 0 ml.)
Wiktoria Mróz ( kl. 0 st.)

Serdeczne podziękowania za pomoc w uszyciu kostiumów dla p. Magdaleny Kotkowskiej i p. Kingi Zabawy, a także dla wszystkich rodziców naszych aktorów za wsparcie i cierpliwość.

Zapraszamy na premierę która odbędzie się wkrótce!